Cesta k cyklistice

Narodil jsem se v Praze v červnu 1985.  Už jako malý kluk jsem byl nesmírně soutěživý, hrozně rád jsem běhal a jezdil na kole. Proto jsem se ve svých 12ti letech přihlásil do atletického klubu v Čimicích. Na žádnou disciplínu jsem se tenkrát nespecializoval, dělal jsem vše možné, ale nejvíc mě bavily sprinty, skok daleký a hod oštěpem. Největším úspěchem pro mě nebyl ani tak konkrétní výkon v nějakém závodě, ale spíše to, že jsem se v našem cca 25členném týmu kluků postupně vyšvihl až mezi 5 nejlepších.

Atletiku jsem závodně provozoval do svých 16 let, kdy jsem nastoupil na střední školu – obchodní akademii. V té době už mě atletika tolik nebavila – bylo to dané tím, že na nás trenéři v Čimicích už neměli čas a museli nás přesunout do jiného týmu – AC Praha 1890. S novým trenérem sice byla sranda, ale ta úroveň tréninků šla trochu dolu a navíc jejich zázemí (ovál, šatny) bylo naprosto příšerné. S atletikou jsem tak skončil, zato jsem si našel jiný koníček – psaní na klávesnici. Vždycky jsem se chtěl naučit psát všemi deseti a právě na obchodce jsem měl tu nejlepší příležitost. Lekcemi psaní jsem postupoval nejrychleji ze všech. Mého talentu si všimla škola a tak mě posílali na různé soutěže. Talent jsem rozhodně měl, ale bez mé úžasné tréninkové morálky bych se nikdy nevypracoval tak rychle a na takovou úroveň. Pravidelně jsem trénoval (cca hodinu denně) až do poloviny čtvrťáku, kdy jsem dosahoval už běžně 500 čistých úhozů za minutu.  (Tabulka všech mých absolvovaných neinternetových soutěží s mými výkony ZDE).

V roce 2005 jsem odmaturoval a přijali mě na Vysokou školu ekonomickou. Času najednou bylo nezvykle hodně, takže jsem v roce 2006 začal běhat a vrátil jsem se k atletice akorát s tím rozdílem, že tentokrát jsem trénoval sám a provozoval jsem jí jen na rekreační úrovni.

Vzhledem k tomu, že jsem toužil mít opět horské kolo (to původní jsem v roce 2003 poničil a darovali jsme ho strejdovi), tak jsem si v srpnu 2007 udělal velkou radost a pořídil si Authora Kinetica za 13 900. Už když jsem na něj nasedl a vyrazil z prodejny, tak jsem věděl, že my 2 si budeme dobře rozumět.

Kamaráda Vaška Mikulu napadlo, že bychom si mohli zajet v září Pražskou padesátku a i když mi to přišlo naprosto šílené (50 km vkuse jsem do té doby nikdy neujel), tak jsme se hecli a šli jsme do toho.

Památný dojezd Pražské padesátky 2007

Já se tenkrát postavil na start v teplákách a v obyčejném nefunkčním tričku, místo bidonu jsem měl petku …. Můj cíl byl 2:30 ale k mému velkému úžasu a v nepopsatelné radosti jsem dojel za 2:07 a závod mě šíleně bavil. Tento závod tak naplno odstartoval mojí velkou lásku k cyklistice.

Rok od roku se zúčastňuji více a více závodů. V roce 2012 jsem si pořídil pořádnou závodní raketu: Scott Scale 30 (2012) a i díky SPDéčkám, na kterých jsem konečně začal jezdit, mě to posunulo o kus výš.

Cyklistika je prostě moje největší životní láska! Ve zkratce o sobě tedy můžu říct, že jsem vášnivý cyklista, flegmatik a analytik:-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s