Winter Trans Brdy 26.11.2016

Posted: 28.11.2016 in 1) Závody
 • Délka:   39,6  km
 • Převýšení:   900  m
 • Čas:   1:40:12  hod
 • Tepy:   172 / 184
 • Rychlost:   Ø  23,7  km/h
 • Výsledky:   7. / 262   (3. v kategorii)   ZDE
 • Data z GPS:   Strava / Connect
 • Onboard video:   ZDE

Udržovat se i na podzim ve formě a trénovat jako v létě, obzvlášť když je k tomu motivace, je prostě skvělá věc. Letošní podzim sice nebyl na počasí tak přívětivý, mrzlo, pršelo i sněžilo, ale to mě neodradilo od přípravy na mou srdcovku, zavírák sezony – závod Winter Trans Brdy, velmi povedená společenská akce, jen z našeho týmu BSK dorazilo 10 lidí a to už ani nemluvím o dalších mnoha parťácích, ať už v roli závodníků či diváků. Zkrátka perfektní atmosféra!

Pořadatelé byli nuceni část trasy změnit a vynechat tak některé legendární technické úseky, což byla samozřejmě škoda, protože ty k této trase neodmyslitelně patřily. Konkrétně se jednalo o tři ze čtyř kořenato-kamenitých sektorů na hřebeni Brd a dále o dva technické sjezdy na původním nejzazším místě trasy. Věřím a doufám, že příští rok se vrátí zpět k tradici. Na druhou stranu přidali výšlap na Babku a tím pádem i technický sjezdík k brodu.

Pár dní před závodem mi to nedá a studuji startovní listinu. Bude to bedna, nebude to bedna? Pro mě je pódiové umístění vždycky vzácnost, která se přihodí jednou, maximálně dvakrát za 10 let 😀 Loni se mi se štěstím zadařilo (6. celkově a 2. v kat., report ZDE), tak jsem malinko nenažranej a chci jí znovu. Tuším, že cesta k ní v mé věkové kategorii (30+) povede přes Blackyho (Milana Černého), kterého jsem ale v 8leté závodní historii nikdy neporazil a ani jsem se k tomu nepřiblížil!

Za docela rozumného počasí je ve 12:00 hod odstartováno. S obrovskou chutí zabojovat chytám Blackyho, v jednom z nejdelších úvodních stoupáních v celé ČR se ho pokusím uviset až na vrchol. Sotva se začne stoupat, už se jede hrozný zlo! Olympionikovi Škarnitzlovi rozjíždí tempíčko borec na elektrokole, za Škarnitzlem se žene Michal Koš, za Košem pak skupinka kolem Blackyho (Rajchart, Hudeček, Hofman) a já se mám hnát za Blackym, který nepřímo kopíruje tempo Škarnitzla? To je naprosto směšný, nicméně pokouším se o to.

Před půlkou kopce ovšem musím uznat, že i když Blacky zahájil gaučingovo-žrací a nasávací sezonu již před měsícem, tak stejně na něho nemám a musím od svého cíle upustit. Chvíli se tedy vyvážím za dvojicí Kozák, Kindl, na které působí odpadající Lukáš Hofman a vlastně i zpomalující Blackyho skupinka jako magnet, ale ve třech čtvrtinách stoupání i oni jsou nad moje možnosti a musím si vystoupit.

Mrzí mě to hodně, protože už moc nechybělo, hlavně se na vrchařské sjeli dohromady a utvořili dost silnou 6člennou skupinu od 3. do 8. místa průběžně. Možná, kdybych se jooo kousl, tak bych s nima třeba ještě na tu vrchařskou vyjel taky, ale tam by pro mě závod skončil 🙂

Za mnou je 35sekundová díra a tak tedy zvolňuji, vyjíždím závěr vrchařské poklidněji a až po 10 minutách si mě sjíždí 5členná skupinka kolem parťáka Máry Šrolla a Martina Klofandy. Tak jdem na to kluci. Po dalších asi 15 minutách společné jízdy přijíždíme k jedinému kořenato-bahnitému sektoru. Na ten najíždí Martin z první pozice velmi optimisticky, až mě to vyděsí a zbytečně trochu panikařím 🙂 Jednoho borce (Linduška) se tam zbavujeme, ještě pro jistotu pohrotím rovinku k občerstvovačce, aby to bylo definitivní (málem ujíždíme i Márovi :-D) a další dva (Vála, Zachata) odpadávají ve sjezdu na nejzazším místě trasy.

Jsme tedy 3, já, Mára a Martin, všichni ve věkové kategorii 30+. Kluci to asi neví, ale já tak nějak tuším, že o tu bednu bojujeme, protože jestli jsem dobře zaregistroval, tak z uprchlíků je před námi ve věkovce jen Koš a Černý. Rozhodně nechci spurtovat o bednu z kolegiálního důvodu s Márou, je to pro mě opravdu černý scénář.

Naštěstí tak nějak nenápadně při stoupání na Vrážky v té závěrečné asfaltové stojce klukům poodjíždím jakoby nic, ani to nebyl úmysl. Prostě si do toho stoupnu a najednou za mnou 30 m díra 😀 V hlavě si dávám rychle dohromady, že na posledních 13 km ve sjezdech, v kopcích a technice to stejně bude mít každý za své a tak nečekám a až do cíle se morduju sám.

Sjezdy i techniku jedu na hraně, prostě musím, protože Mára je zvíře a Martin Klofanda dnes taky ukázal, že se toho zrovna nebojí. Jede se mi dobře, ale zároveň cítím takovou tu nervozitu, že by se to mohlo povést, pokud to někde nepokadím 🙂 Důkazem toho, že jsem já ani Mára závěrečnou techniku nejel úplně pomalu, je sjezd k cíli, tj. segment „WTB singl“ (viz Strava). Rychleji to projel v závodě už jen Škarnitzl za 2:47 (Mára za 3:02 a já za 3:01 = vyrovnaný osobák z jarních Brd, kdy tam bylo sucho a čisto bez listí).

I přes ty 2 silné soupeře v zádech se mi daří náskok navyšovat, na Máru mám pod závěrečným sjezdem již minutu, když smolně zadefektí a závod vzdá. Díky technickým potížím soupeřů ještě předjíždím Kozáka a Kindla a v cíli velká radost a hlavně BEDNA, jooooo, je to tam!!

Celý den jsem si nádherně užil, obzvlášť ten vyhlašovací ceremoniál. Udělal jsem si předčasné Vánoce, vše klaplo, fajn setkání s přáteli, moc si cením jejich podpory i všech fotoreportérů na trati, chválím i pořadatele!

Jsem moc rád, že jsem se se sezonou rozloučil důstojně, tím nejlepším možným způsobem. Cyklistika i závody kolem ní půjdou nyní stranou, začínám běhat a připravovat se na květnový běžecký maraton. V každém případě už teď se těším na další ročník Winter Trans Brd. Tak zase za rok!

Komentáře
 1. petrstrnad2013 píše:

  Velká gratulace k výsledku. Pěkná reportáž.

  • Schuminier píše:

   Díky. Furt přemýšlím, jaké by to bylo se svézt na hřebeni s těma chrtama v té silné skupině, která mi ujela v úvodním stoupání. Ale to už bych chtěl asi příliš moc. Slíbil jsem si, že po závodě ještě nějakou dobu bubu blbnout se segmentama na Stravě, ale jsem najednou hrozně línej, úplně bez motivace 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s