Transbrody 13.9.2015

Posted: 23.9.2015 in 1) Závody
 • Délka:   48,5 km
 • Převýšení:   1040 m
 • Tepy:   170 / 184
 • Rychlost:   21,7 / 52,6 km/h
 • Čas:   2:14:36 hod
 • Výsledky:   14. / 250  (ZDE)
 • Data z GPS:   (Connect)  (Strava)

Transbrody je závodem, který by minimálně každý Pražák měl jet aspoň jednou povinně. Rozhodně doporučuju. Ze všech bikerských půlmaratonů z Prahy a středních Čech je určitě svou poctivou trasou nejpovedenější, nahoru dolu, nespočet libových singlíků a mělkých brodů, kořenatých cestiček a vyparáděných sjezdů, které Tomáš Bartsch jako pořadatel pro letošek ještě o něco vylepšil (klopenky, dropíky apod.). Kéž by se mu v budoucnu povedlo u ochránců přírody prosadit ještě průjezd přes vyhlídku Třeštibok u Petrova, tam je to taky moc pěkné!

Hnědý řetěz na hnědém listnatém pozadí nebyl moc dobře vidět.

Hnědý řetěz na hnědém listnatém pozadí nebyl moc dobře vidět.

Protože veškerou přípravu podřizuju Pražské padesátce, která se jede o týden později a nechci se v sobotu den před brodama kopat doma do zadku, tak si jedu ještě projet trasu. Stává se mi to ovšem skoro osudným, mezi Zvolí a Ohrobeckým údolím, už mimo trasu závodu, nepozorností trefuji na lesní cestě natažený řetěz (zákaz pro auta). Po 15minutovém bolestivém divadlu vezu poškozené kolo rovnou servisákovi a sebe na rentgen ruky. Zlomené to není, ufff!

Chvíli po startu, chodník nechodník! Vyrážím z hloubi pole.

Chvíli po startu, chodník nechodník! Vyrážím z hloubi pole.

Nějakým záhadným způsobem mi přes noc bolest ruky částečně odezní, Ferry mi stíhá dát kolo dohromady (nakonec jen ohnutá patka přehazky, největší pastorek, osma na předním kole a díra v kalhotách) a tak tedy přeci jen vyrážím na start do Zvole. Počasí dokonalý, potkávám se tu s mnoha parťáky, prostě super den.

START

Po včerejšku je jediná moje ambice nezabít se a třeba to odjet s parťákem Petrem Steinerem. Trochu se bojím toho začátku, kdy po rovince do Libně přichází úzký sjezd k Zahořanskému potoku. Sem najíždí balík celistvý a každý tu chce být co nejvíce vepředu. Mně se to sice úplně nezadaří, ale shodou okolností se zařazuji akorát za Petra.

Luxusní sjezdík z Radlíku v 5členné skupince.

Luxusní sjezdík z Radlíku v 5členné skupince.

Když dole najíždíme do úvodního dlouhého stoupání k Radlíku, tak mi to nedá a jedu stíhat týmového kolegu Honzu Rožka, Petra nechávám kdesi za sebou. Docela si dávám, jenže na vrcholu už na Honzu nemám ani oční kontakt, ten to zas napálil hovád. Pohybuji se v 5členné skupince, která mě ovšem ve sjezdu brzdí, takže do dalšího sjezdíku najíždím z první pozice a najednou zjišťuji, že jedu sám. Nečekám, pokračuji sólo!

Ve stoupání k Jílovému si dojíždím Roberta Vrkoče táhnoucího nejrychlejší ženu Karlu Štepánovou. Chvíli se za nima vyvážím. Jsem překvapen, jak opatrně přistupují ke sjezdu. Tak takhle ne, přátelé!! Ujímám se špice, sjezdík k Petrovu na 19. km pustím a už zase jedu sám. No je mi trošku záhadou, co ti dva tam předváděli na své mistrovské poměry. Možná jen nebyli při chuti jako já, protože já měl vyloženě slinu 🙂

Vrchol nejprudšího kopce, tady už se to ve mně psychicky lámalo.

Vrchol nejprudšího kopce, tady už se to ve mně psychicky lámalo.

Od tohoto momentu pokračuji sám bez očního kontaktu na soupeře až do cíle!! Stále věřím, že si skupinku před sebou, ve které musí být určitě i Honza, sjedu a tak si nakládám dál. Je to motivace, která mě dokopává k výkonu. Jede se mi dobře, občas si někde trochu nastoupím, sjezdy pouštím, kopce nešetřím.

Přijíždím k nejprudší stojce na 36. km, kde je vidět tak na minutu dopředu, nikdo nikde!! Vážení, tak na tohle vám p*cám 😀 Jakoukoliv snahu o docvaknutí soupeřů vzdávám a lehce si zvolňuji. Malinko mě ještě zbrzdí auto na jedné polňačce a stříkající mlíko (defekt), kvůli kterému pro jistotu zastavuji a kontroluji. Nový lesní sjezd do Vraného mě celkem dostává, ten najetý nemám, hezký … Za mnou nikdo, takže jsem rád, že si můžu dovolit takový luxus a jet závěrečné stoupání relativně na pohodku, stehna mají celkem dost

Sjezdíky mě moc bavily!

Sjezdíky mě moc bavily!

V cíli se potkávám s Honzou, který mi nadělil 7 minut??? To je ranec, na druhou stranu příslib do týmové soutěže na Pražské padesátce. Minutku po mně doráží Karla a o další minutu zpět Petr. Můžu říct, že tento závod hodnotím z těch letošních zatím jako nejpovedenější ze všech různých hledisek. Příští rok si to tu moc rád zopakuji.

Reklamy
Komentáře
 1. Martin napsal:

  Ahoj, dovolil jsem si ten pekny clanek nasdilet na web zavodu http://www.transbrody.cz a taky na facebook:-)

  Diky, Martin

  • Schuminier napsal:

   Ahoj Martine, šiř jak je libo. Myslím, že si závod získává pravidelný spokojený účastníky, já i někteří moji parťáci k nim patříme. Loni bylo poněkud více blátivo, i když taky to mělo něco do sebe, nicméně s letošními ideálními podmínkami se to nedá srovnávat. Tak zas příští rok!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s