Trans brody 14.9.2014

Posted: 15.9.2014 in 1) Závody
 • Délka:   48,0 km
 • Převýšení:   1050 m
 • Výsledky:   7 / 102   (ZDE)
 • Tepy:   166 / 179
 • Rychlost:   19,1 / 48,2
 • Radost:   95 %
 • Data z GPS:   (Connect)  (Strava)

Trans brody svojí trasou podle mého patří mezi nejhezčí MTB závody ve středních Čechách. Tolik nádherných XC úseků a kořenatých singlíků nacpat do jednoho dlouhého okruhu … pecka! Přitom je to kousek za Prahou, tzn. Libeř (pod Jílovým). Jak už název závodu napovídá, místní specialitou jsou brody, těch je tu minimálně 15 a dokonce se v závěru projíždí 500m úsek přímo potokem, docela zážitek :-D.

Start závodu

Start závodu

I přes veškerá tato lákadla jsem na závod zavítal teprve prvně, ačkoliv jsem tu za poslední 4 roky na trase již 4krát tréninkově blbnul 🙂 Neodradilo mě ani nepříznivé počasí, kdy ještě brzy ráno před závodem vydatně pršelo. Naopak jsem předpokládal, že to odradí konkurenci a že by ten boj o vysněnou bednu v kategorii nemusel být vůbec nereálný, motivace jako blázen!

Na start z Opatova dorážím na kole až po hodině s nemalým zpožděním (bloudění). Jen díky ochotným pořadatelům jsem ještě vpuštěn do závodu. Sotva se rozkoukám, šance na bednu se mi okamžitě rozplývá a to jsme ještě ani nevyjeli. Dorazili totiž i chrti Vrkoč a Hofman. Co tu sakra dělaj, vždyť je hnusně!! 😀

11:00 hod  START

Tak buď jsem to s tím rozjetím přehnal a nebo zas všichni šílí. Myslel jsem, že bych aspoň prvních 50 metrů mohl jet v čelním balíku … bez šance, nastolilo se brutální tempo od začátku. Úvodní dlouhé stoupání se mi vůbec nejede dobře, dokonce se dobrých 300 m držím až za týmovým kolegou Pavlem Kutilem.

Video: Ve třetině úvodního stoupání se už začínají selektovat skupinky. Já tu projíždím na 14. místě.

Nahoře po 140 výškových metrech je situace taková, že prvních 7 borců totálně pláchlo, 8. a 9. (oba z týmu UGO-Allivictus, dále jen „Alivikťáci“) jsou lehce poodjetí a ve skupině o 10. – 16. místo se pohybuji já. Je tu se náma i Ondra Beran z Metrostavu, se kterým jsem svedl nádherný spurtíky na XCéčku v Úvalech, tak že bychom na to navázali? 😀 Za náma již propastná díra.

Přichází první sjezd a hned vytrácím bidon … no do p*dele, ani jsem se nenapil! Tak to je hodně zlý. Pot ze mě teče proudem a občerstvovačka je až v Zahořanech. Asi budu nasávat místní brody nebo nevím 😀

Brody_graf

Jak já jsem rád, že jsem večer před závodem nazul extra hrubý vzorek, ten aspoň na všudypřítomných mokrých kořenech a bahnitých cestách kompenzuje mojí slabší techniku, cítím se hned jistěji. Mokro a bláto nemám rád, ale tady mě to překvapivě baví, užívám si to a navíc se mi i přes čím dál větší žízeň jede líp a líp.

Nejdřív ujíždíme kbelskému sokolíkovi Šmídovi a o něco později se kvůli defektu s naším balíkem v Bohulibech loučí Ondra Beran a v Petrově Jan Šusta ze Symbia. Tím pádem zůstáváme 4 s očním kontaktem na Alivikťáky. Soupeři jsou naštěstí féroví, 2krát dostávám napít, díky chlapi!

Sjezd do Zahořanského údolí je modifikovaný, vylepšený vymazlenou XC pasáží, tohle se fakt povedlo. A hurá na brody, po deštích jsou hluboké a ten nejnebezpečnější s vymletým korytem se rozhodli pořadatelé raději vynechat, objíždíme ho kořenatou džunglí 😀

Video: Jeden ze dvou brodů, který jsem neprojel a zrovna to musí být na kameře 😀 (Zahořany 18. km)

V Zahořanech konečně občerstvovačka, bidon nemají, tak zastavuji, chlemtám 3 kelímky, ztrácím tím sice 20 sekund a kontakt se skupinkou, ale pít prostě musím. Dlouhých 5 km si to sjíždím zpátky. Mezitím se naše skupinka rozrůstá o jednoho Alivikťáka a už blízkým očním pohledem nasáváme i toho druhého.

Stěnu kvůli ztrátě rovnováhy nedávám (ostuda), fyzicky jsem na to měl ale v pohodě. Na vrcholku nám přihlížející hlásí boj o 7. místo!! Hohoooo, tak že by ta bedna přeci jen byla ještě reálná? V Černíkách se ujímám špice a dovážím skupinku k tomu rychlejšímu Alivikťákovi, ale to až téměř dole ve Vraným.

V následném výjezdu na Zvoli za to trochu vezmu, jedu si celkem tempíčko, skupinka překvapivě nereaguje, tak to mě baví. Nahoře, kde na 2. občerstvovačce beru bidon (záchrana!!!), na mě chytají tak 40 s manko. Za sebou je už ani nevidím a tak s vidinou bedny uháním dál. Ta 4km rovinka v silném protivětru mezi Zvolí a Libní je za trest!

Video: Já v úniku těsně za Libní!

Od Libně pod závěrečný výšlap je to sice víc z kopce, ovšem v extrémně blátivém terénu, který mě 2krát lehce posílá do křoví a jednou se skoro koupu v potoce 😀 Trošičku zmatkuji, protože nevím, jak daleko jsou soupeři za mnou a nerad bych přišel o nadějný náskok.

Když v posledním krpále za mnou nikdo nikde … paráda, je to moje. Sjezd do cíle už na jistotku a uvolněně. V cíli jsem na 7. místě celkově a i přes nedokončení Roberta Vrkoče až 5. v kategorii. Bedna byla dneska hodně daleko, takže naprostá spokojenost, víc jsem z toho vystřískat nemohl.

Cílová rovinka. Já přežil, ale co můj Scottík? Chudák!

Cílová rovinka. Já přežil, ale co můj Scottík? Chudák! A Garmin už to bohužel nerozdýchal 😦

Z parťáků se nás tu sjelo celkem hodně. Kluci se rozhodli pro sprinterskou poloviční variantu (Petr Steiner 2. celkově!), zato Kája Příhodová (2. v ženách) se přijela poprat s tou hlavní trasou. Když k tomu připočtu i video podporu na trati od obětového kámoše Milana Kročka, tak mi to dnes dává moc pěknou sportovně-společenskou akci. Příště to ale pojedu jenom za sucha.

Reklamy
Komentáře
 1. Milan Krocek napsal:

  Jako vzdy ctive a vesele ;-). Jen tak dal! Toho scottika je mi taky lito, snad to zvladl bez vetsi ujmy.

  • Schuminier napsal:

   Díky chlape a videjka taky supr, člověk hned ví, kolikátý přesně kde byl a kolik ztrácel. Jestli kolo přežilo nebo ne, se dozvím až dneska, zatím jsem to nezkoumal. Myslím, že přední destičky budou totál. Na sobotní vrchol sezony (P50) ho budu muset trochu vyladit, vyšperkovat a navonět, ať mi nedělá ostudu 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s